УЗД

Безпечне швидке обстеження стану дитячого організму можливо за допомогою ультразвукової діагностики – нешкідливого і вичерпного методу обстеження.

УЗД дітям

Коли дитині потрібне УЗД?

Ультразвукові обстеження для дітей проводяться при наявності проблем зі здоров’ям і зазвичай призначаються лікуючим педіатром. Дітям найчастіше роблять УЗД головного мозку (нейросонографію), серця, органів черевної порожнини, тазостегнових суглобів, сечовивідних шляхів і нирок.

Нейросонографію (УЗД головного мозку через тім’ячко) рекомендується проходити всім малюкам до року, недоношеним дітям, дітям, які перенесли травми і гіпоксію при пологах, а також при судомах, слабкості в руках і ногах, при затримці психомоторного розвитку та інших неврологічних симптомах.

УЗД серця (ЕхоКГ) проводиться, якщо педіатр виявив шуми в серці, дитина скаржиться на болі в грудях, втрачає свідомість, швидко втомлюється, часто хворіє на пневмонію, якщо руки і ноги малюка холонуть без видимої причини. Якщо у дитини є близькі родичі з важкими патологіями серця, також рекомендовано зробити ЕхоКГ.

УЗД органів черевної порожнини робиться, якщо дитина скаржиться на дискомфорт або болі в животі, гіркота в роті, якщо у нього пожовтіли шкіра або склери очей, а також після травм. УЗД органів черевної порожнини вимагає проведення незначної підготовки: за кілька днів до обстеження потрібно виключити продукти харчування, що провокують газоутворення (бобові, молоко, чорний хліб, солодощі, фрукти та ін.), А саме обстеження повинно проходити натщесерце (повинно пройти не менше восьми годин з моменту останнього прийому їжі). Якщо обстежити потрібно грудничка, то час обстеження потрібно розрахувати так, щоб воно пройшло перед черговим годуванням.

УЗД для дітей в «Ліко-Мед»

У медичному центрі «Ліко-Мед» досвідчені й уважні лікарі ультразвукової діагностики проводять дітям такі УЗ-обстеження:

  • органів черевної порожнини;
  • нирок;
  • сечового міхура;
  • тазостегнових суглобів;
  • щитовидної залози;
  • головного мозку (нейросонографія);
  • органів малого тазу.

УЗД для дітей абсолютно безпечне, не несе ніякої променевого навантаження, кількість проведення обстежень не обмежена, так як ніякої шкоди від ультразвукової діагностики дитина не отримує. Крім того, УЗД абсолютно безболісно і його проведення не лякає малюка.

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення