Лікування кісти

Кіста молочної залози – це капсула зазвичай з рідким вмістом, яка утворюється в молочній залозі. Найчастіше від кіст страждають жінки 35-55 років, що не народжували або хворіють на мастопатію. Кіста може бути одиничною або множинною.

Лікування кісти молочної залози

Причини і симптоми виникнення кісти

Основна причина, що провокує появу кіст у молочній залозі – порушення гормонального фону жіночого організму (падіння рівня прогестерону в крові з одночасним зростанням пролактину і естрогену). Причин появи такого дисбалансу безліч:

  • стреси;
  • хвороби щитовидної залози;
  • порушення роботи яєчників;
  • запальні процеси в матці і придатках;
  • прийом гормональних контрацептивів без контролю лікаря тощо

Симптоми кісти залежать від її розміру. Наприклад, дрібні кісти не турбують пацієнтку, їх не можна намацати, а помітити їх можна тільки при проведенні діагностичного обстеження (УЗД молочних залоз або мамографії).

Кісти більшого розміру викликають почуття ущільнення грудей, печіння і тягнучий біль. Спочатку ці симптоми турбують в кінці менструального циклу, але з ростом кісти дискомфорт стає постійним. Виростаючи до дуже великих розмірів (можуть бути більш 5 см в діаметрі), кісти починають деформувати груди, шкіра над ними червоніє, а потім набуває синюшного відтінку.

Якщо кіста розташована в протоці молочної залози, то з сосків можуть з’являтися кров’янисті, бурі або зеленуваті виділення. Якщо кіста запалюється, то процес супроводжується підвищенням температури і нагноєнням.

Діагностика і лікування кісти молочної залози

Мамологи медичного центру «Ліко-Мед» обстеження пацієнтки починають з огляду і пальпації молочних залоз, якщо необхідно, проводиться мамографія, УЗД і біопсія тканини молочної залози. Також здається аналіз на гормони, щоб вивчити гормональний фон.

Основа лікування – усунення гормонального дисбалансу, що викликає хворобу. В основному, дрібні кісти усуваються медикаментозно, без оперативного втручання. Тому так важливо регулярно проходити профілактичні огляди у мамолога, адже хворобу можна виявити і вилікувати ще до того, як вона почне проявляти себе. Якщо хвороба запущена, то лікування проводиться оперативним шляхом.

Обстежуйтесь на предмет хвороб молочної залози просто і швидко в медичному центрі «Ліко-Мед».

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення