Лікування аденоми молочної залози

Фіброаденома (аденома молочної залози) – це доброякісна пухлина молочної залози, що найчастіше розвивається у жінок у віці 20-40 років. Той факт, що пухлина доброякісна, не означає, що вона безпечна для здоров’я.

Лікування аденоми молочної залози

Причини і симптоми фіброаденоми

Починаючи з періоду дозрівання і до менопаузи, в молочних залозах відбуваються постійні зміни, спровоковані статевими гормонами. Під впливом різних гормональних порушень (найчастіше це надлишок естрогену і дефіцит прогестерону) і розвивається фіброаденома.

Появі аденоми молочної залози сприяє наявність цукрового діабету, хвороб яєчників, гіпофіза, надниркових залоз, щитовидної залози, печінки.

Єдиний симптом фіброаденоми – це поява в грудях круглого або овального ущільнення, яке можна намацати самостійно. Найчастіше таке утворення безболісне і знаходиться у верхній частині зовнішньої сторони грудей.

Діагностика і лікування фіброаденоми

При підозрі на аденому молочної залози призначається обстеження, яке може включати:

  • огляд і пальпацію;
  • мамографію (рентгенівське обстеження);
  • аналіз крові на гормони;
  • УЗД молочної залози;
  • біопсію;
  • цитологічний і гістологічний аналізи.

Після постановки діагнозу, лікар призначає лікування, що полягає, в першу чергу, в корекції гормонального фону пацієнтки, перш за все – в підвищенні рівня прогестерону. Гормональна терапія повинна обов’язково проводитися під контролем лікаря, так як відновлення гормонального фону – тонка і складна задача. Лікування може включати прийом вітаміну Е, невеликих доз йоду, нормалізацію ваги (при ожирінні).

У важких випадках, при великому розмірі фіброаденоми, проводиться операція по її видаленню.

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення