Работаем с 9 до 17, ЛИКО-МЕД Теремки, г.Киев  ул. Академика Вильямса, 19/14 (блок Е)

Телефоны для записи: +38 (098) 233 88 88+38 (050) 233 88 88; +38 (073) 233 88 88

Лікування маститу

Мастит – це запалення молочної залози, викликане застоєм молока і непрохідністю молочної залози. Мастит може бути післяпологовим і фіброзно-кістозним. Післяпологовий або лактаційний мастит проявляється після пологів або під час годування грудьми (лактація) і виникає через невміле зціджування або неправильного прикладання до грудей дитини. Це провокує застій молока або ж травмування соска – створюються сприятливі умови для проникнення інфекції. Фіброзно-кістозний мастит викликається гормональними збоями і травмами молочної залози, а тому спостерігається не тільки у жінок різного віку, але іноді і у чоловіків.

мастит

Симптоми маститу

Захворювання проявляється ярко вираженими симптомами:

  • гострим болем у грудях;
  • підвищенням температури (молочна залоза на дотик стає гарячою);
  • появою ущільнення;
  • почервонінням шкіри;
  • набряком грудей;
  • домішкою гною в молоці.

Лікування і профілактика маститу

У мамологічному відділенні медичного центру «Ліко-Мед» працюють кваліфіковані та досвідчені фахівці, які допоможуть позбутися від проявів маститу. До звернення до лікаря, в якості термінового, але тимчасового заходу допомоги, для зняття симптомів можна прикладати холод до запаленої молочній залозі.

На початковій стадії хвороби, за умови своєчасного звернення до лікаря, проводиться медикаментозне лікування – антибактеріальна терапія. Якщо жінка годує грудьми, то призначаються антибіотики, застосування яких можливо в лактаційний період. Додатковим заходом є усунення причин, що викликали хворобу (наприклад, застою молока). Якщо ж звернення до лікаря виявилося несвоєчасним, може бути рекомендована операція – розтин і видалення ураженого сектору молочної залози.

У будь-якому випадку, якщо мастит розвинувся у жінки поза періодом лактації, необхідно виключити рак молочної залози, симптоми якого можуть бути дуже схожими. В такому випадку проводиться біопсія тканини молочних залоз і гістологічний аналіз.

Для профілактики маститу необхідно ретельно дотримуватися правил годування грудьми, не допускати застою молока, уникати травмування сосків, дотримуватися правил особистої гігієни і носити зручну білизну.

При перших симптомах маститу звертайтеся до мамолога медичного центру «Ліко-Мед».

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення