Лікування мастопатії

Мастопатія (фіброзно-кістозна хвороба) – хвороба молочних залоз, по суті є розростанням тканини молочної залози. Мастопатія – найпоширеніша з хвороб грудей, за різними підрахунками зустрічається у 30-70% жінок. Хвороба протікає в двох формах: дифузійної і вузловий.

Мастопатія

Небезпека мастопатії в тому, що на її тлі розвиток раку молочної залози зустрічається в 3-5 разів частіше, ніж в інших випадках.

Симптоми мастопатії

Головний фактор розвитку мастопатії – розлади гормонального фону, що провокують патологічне розростання залози, тому зустрічається хвороба у жінок різного віку. Мастопатія на ранніх стадіях проявляється наступними симптомами:

  • болем у грудях (частіше в другій половині менструального циклу);
  • збільшенням грудей, їх огрубінням;
  • дискомфортом, почуттям тяжкості в грудях.

З розвитком хвороби неприємні відчуття посилюються; біль стає постійним і виникає навіть при простому доторку до молочної залози, з сосків можуть з’явитися виділення.

Особливо уважними потрібно бути жінкам, що потрапляють у групу ризику: з високим рівнем цукру в крові, надмірною вагою, підвищеним тиском, якщо не народжували до 30 років. Неврологічні, гастроентерологічні хвороби і клімакс також підвищують ймовірність розвитку мастопатії.

Діагностика і лікування мастопатії

Перші симптоми хвороби часто виявляються самостійно або на огляді у гінеколога, після чого пацієнтка направляється до мамолога для подальшого лікування і обстеження. Прийом мамолога починається зі збору історії хвороби, вивчення скарг, огляду, пальпації молочних залоз і лімфовузлів. При необхідності призначається УЗД молочних залоз, мамографія, лабораторні дослідження (аналізи на пролактин і естроген).

Лікування мастопатії зосереджено на усуненні причини хвороби – дисфункції гіпофізу або яєчників, що викликає гормональні зміни. Також може знадобитися лікування гінекологічних, неврологічних захворювань, проблем з печінкою. Слід нормалізувати дієту і позбутися від шкідливих звичок.

При діагнозі «мастопатія», жінка повинна спостерігатися у мамолога не рідше ніж раз на півроку.

Досвідчений лікар мамолог приймає в медичному центрі «Ліко-Мед».

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення