Лікування головного болю

Головний біль – одна з найчастіших скарг, що озвучується пацієнтами лікарю неврологу. Тим не менш, багато людей не вважають головний біль причиною для звернення до лікаря, намагаючись боротися з нею наодинці. Деякі навпаки, бояться виявити серйозну хворобу і тому уникають лікарів, намагаючись самостійно впоратися з болем.

Головний біль

Однак, для повного зникнення хвороби потрібно усувати її причину, а не наслідок. Головні болі можуть викликатися більш, ніж сорока захворюваннями, тому їх діагностика і лікування можливі лише під контролем лікаря.

Причини і симптоми головного болю

Головний біль викликається безліччю захворювань, але частіше за все, причиною виявляються судинні проблеми, підвищений (гіпертонія) або знижений (гіпотонія) тиск, травми, психічне перенапруження, інфекції, мігрень, вплив медикаментів або хімікатів, остеохондроз хребта, проблеми з обміном речовин.

Головний біль може бути помірний або сильний, ниючий або різкий, тупий чи гострий пульсуючий; біль може бути різної локалізації (давить на всю голову, зосереджений з одного боку, в скронях або потилиці). Різною може бути і тривалість головного болю (від півгодини до декількох днів). Напад може супроводжуватися нудотою, блювотою, підвищеною чутливістю до світла і шуму, сонливістю, відсутністю апетиту, нежиттю, сльозами.

Діагностика і лікування головного болю

У неврології медичного центру «Ліко-Мед» за наявності головного болю проводиться повноцінне обстеження, що дозволяє відшукати причину проблеми. Починається воно з огляду неврологом і збору скарг. При необхідності призначається:

  • КТ або МРТ головного мозку і шийного відділу хребта;
  • доплерографія (УЗД) судин голови та шиї;
  • лабораторні дослідження.

Також може знадобитися консультація суміжних фахівців: ЛОРа (для виключення синуситів), офтальмолога (для обстеження очного дна), стоматолога (для виключення можливих проблем із зубами).

Лікування головного болю полягає в з’ясуванні та усуненні її причин. Терапевтичний курс для кожного пацієнта розробляється індивідуально, з урахуванням причин хвороби та індивідуальних особливостей організму.

Позбавтеся від головного болю у невролога медичного центру «Ліко-Мед».

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення