Работаем с 9 до 17, ЛИКО-МЕД Теремки, г.Киев  ул. Академика Вильямса, 19/14 (блок Е)

Телефоны для записи: +38 (098) 233 88 88+38 (050) 233 88 88; +38 (073) 233 88 88

Лікування міжхребцевої грижі

Грижа міжхребцевого диска – це, в більшості випадків, не самостійна хвороба, а підсумок розвитку іншого захворювання – остеохондрозу хребта. При грижі, частина міжхребцевого диска через розрив фіброзної оболонки виштовхується в спинномозковий канал і починає тиснути на нерв. Грижа найчастіше виникає в шийному і поперековому відділах хребта, хоча може утворюватися і в грудному.

лікування міжхребцевої грижи

Причини і симптоми міжхребцевої грижі

Появі міжхребцевої грижі може сприяти кілька факторів: генетична схильність, особливості будови хребта, слабкість м’язів спини (м’язового корсету), неправильна постава, інфекції і травми.

Залежно від ступеня вираженості, виділяють:

  • пролабування (невеликий виступ розміром до 2-3 мм);
  • протрузію (4-15 мм);
  • екструзію (грижа звисає у вигляді краплі).

Симптоми залежать від стадії захворювання, так на першій стадії пацієнта турбують простріли – різкі, сильні і короткі спалахи болю. На другій стадії з’являється ниючий тупий біль у хребті, який може віддавати в руку або ногу. На третій стадії погіршується кровообіг, а міжхребцевий диск практично втрачає свої амортизаційні властивості; спостерігається скутість рухів. На четвертій стадії біль у хребті та суглобах стихає, міжхребцевий диск кальцинується, а хребет втрачає свою рухливість; можливий вплив грижі на інші органи і системи (травну, сечостатеву, судинну та ін.), через поразку нерва, що відповідає за її роботу.

Діагностика і лікування міжхребцевої грижі

При підозрі на міжхребцеву грижу проводиться неврологічний огляд, збір анамнезу, при необхідності – КТ, МРТ або рентген.

Лікування грижі зводиться до усунення болю, зняття набряклості, відновленню рухливості хребта і роботи внутрішніх органів, які постраждали через хворобу. У складних і запущених випадках єдиним виходом може бути проведення операції.

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення