Лікування аденоми передміхурової залози

Аденома простати – поширене захворювання, що полягає в утворенні доброякісної пухлини в передміхуровій залозі. Чим старше чоловік – тим вище ризик появи хвороби: у віці 50 років з проблемою стикається кожен четвертий, а в віці 75 – три з чотирьох чоловіків страждають від цієї недуги.

Лікування аденоми передміхурової залози

Причини і симптоми

Сказати достеменно, які конкретно причини викликають аденому простати (також звану доброякісну гіперплазію передміхурової залози), лікарі не можуть до сих пір. Найімовірніше, процес розвитку хвороби залежить від гормональних змін в чоловічому організмі, які починають відбуватися в старшому віці.

У деяких випадках можлива поява хвороби і в більш ранньому віці (рідко, але іноді аденому простати діагностують чоловікам 30-40 років), що лікарі пов’язують з малорухливим способом життя, сидячим способом життя, шкідливими звичками і раннім розвитком простатиту.

Аденома передміхурової залози можлива, якщо ви спостерігаєте у себе нижче зазначені симптоми:

  • часте сечовипускання невеликою кількістю сечі;
  • ослаблення струменя сечі (в запущених випадках – виділення сечі постійно по краплях);
  • відчуття, що сечовий міхур випорожнений не в повному обсязі.

Ці симптоми можуть виникати і при інших хворобах сечостатевої системи, тому поставити правильний діагноз під силу тільки лікарю урологу.

Діагностика і лікування аденоми простати

У медичному центрі «Ліко-Мед» обстеження включає бесіду, для з’ясування симптомів, огляд, пальцеве обстеження передміхурової залози, УЗД простати, фіксацію параметрів потоку сечі (урофлоуметрія) і аналізи.

На ранніх стадіях аденома піддається медикаментозному лікуванню, тому так важливо при досягненні 50-річного віку проходити профілактичні огляди у уролога. Це дозволяє почати лікувати хворобу тоді, коли ще можна обійтися без оперативного втручання.

Лікування полягає в корекції гормонального фону, поліпшенні тонусу сечівника і лікуванні супутніх захворювань.

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення