ФГДС

Гастроскопія або ФГДС (фіброгастродуоденоскопія) – це візуальне обстеження стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки за допомогою спеціального апарату – гастроскопу. Гастроскоп – це тоненька трубка з камерою на кінці, що дозволяє лікарю оглянути стан верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Гастроскопія

Кому потрібна гастроскопія?

Обстеження зазвичай призначається лікарем гастроентерологом при підозрі на:

  • гастрит (запалення слизової оболонки шлунку);
  • дуоденіт (запалення дванадцятипалої кишки);
  • езофагіт (запалення слизової стравоходу);
  • виразкову хворобу шлунку або дванадцятипалої кишки;
  • кровотечі в зазначених органах;
  • пухлини.

Гастроскопія – швидке і безпечне обстеження, яке допомагає лікареві поставити точний діагноз і призначити ефективне лікування.

Як проводиться гастроскопія

У медичному центрі «Ліко-Мед» гастроскопия проводиться тільки досвідченими лікарями-ендоскопістами, а сама процедура зазвичай займає кілька хвилин. При бажанні перед процедурою можлива обробка горла знеболюючим спреєм, що прибирає можливі неприємні відчуття.

Пацієнту, який лежить на боці в рот вводиться довга гнучка трубочка, із закріпленою на кінці камерою. Через цю камеру лікар уважно вивчає стан слизових оболонок органів, через які вона проходить: стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки.

Якщо є необхідність, під час гастроскопії проводиться біопсія – захоплення невеликої кількості тканини для подальшого дослідження в лабораторних умовах. Також можливе проведення відеогастроскопії – запису обстеження для подальшого вивчення лікарем.

Якщо обстеження лякає пацієнта, можливе проведення процедури під наркозом, при цьому не відчувається якогось дискомфорту, гастроскопія проходить безболісно – пацієнт просто спить під час процедури.

Підготовка до гастроскопії

Процес підготовки до гастроскопії простий: достатньо не їсти перед обстеженням протягом мінімум 8-10 годин. Також перед обстеженням потрібно попередити лікаря про алергію на лікарські препарати, якщо вона є.

Незважаючи на те, що в процесі проведення гастроскопії можливий певний дискомфорт – це найточніша, швидка і безпечна діагностика захворювань шлунку і дванадцятипалої кишки, існуюча на даний момент.

Зробити гастроскопію ви можете в медичному центрі «Ліко-Мед».

Запишіться на прийом онлайн

Оставьте нам сообщение
Повідомлення