Склеротерапія

Склеротерапія – це безопераційний метод лікування уражених варикозом вен. Склерозування судин – один з найбільш поширених методів в арсеналі лікарів флебологів, за своєю ефективністю не поступається флебектомії – операції з видалення уражених вен.

Проведення склеротерапії

Як проходить склеротерапія

Процедура проводиться без госпіталізації пацієнта і не вимагає застосування загального наркозу – достатньо місцевого знеболювання. Під впливом препарату, що вводиться, стінки ураженої вени склеюються, потік крові по ній зупиняється, а вена поступово «йде». Склеротерапія безпечна для здоров’я, тому що навантаження по кровооттоку (і до цього невелике – близько 10%) склерозованих поверхневих вен переймають на себе більш глибокі вени.

Перед лікуванням обов’язково проводиться доплерографія (УЗД) вен, для оцінки їх стану, прохідності і віддотку крові по ним. Також може призначатися проведення загального аналізу крові та коагулограми (аналізу на згортання крові).

Препарат, склерозуючий вену, вводиться за допомогою тоненькою голки. Лікар, в залежності від стану вени робить від однієї до кількох ін’єкцій, після чого одягається спеціальний компресійний трикотаж, а пацієнт відправляється на неквапливу прогулянку, тривалість якої не менше ніж півгодини. У важких випадках може знадобитися кілька сеансів склеротерапії, які проводяться з інтервалом в тиждень.

У відновлювальний період рекомендовано обмежити фізичні навантаження, однак щоденні прогулянки на свіжому повітрі необхідні. На кілька місяців забороняється відвідування сауни або лазні, тривале перебування в сидячому або стоячому положенні.

Переваги склеротерапії

Флебологи медичного центру «Ліко-Мед» відзначають кілька переваг склерозування вен при варикозному розширенні, в порівнянні з класичною операцією (флебектомією):

  • відсутність шрамів і рубців;;
  • поліпшення циркуляції крові і тонусу вен;
  • немає необхідності в госпіталізації та наркозі;
  • можливість швидкого повернення до повсякденних справ.

Ефективність процедури багато в чому залежить від стадії хвороби при зверненні до лікаря, виконання рекомендацій фахівця і способу життя пацієнта в майбутньому, в деяких випадках впродовж всього життя.

Запишіться на прийом онлайн

 

Оставьте нам сообщение
Повідомлення